Katalog on-line

FunEnglish.pl

Liczba odsłon:1,054,173 Liczba wejść:85,195

Spotkanie autorskie

Dnia 14 czerwca 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie gościła Panią Beatę Ostrowicką, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Spotkania dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków odbyły się w Nowej Białej i w Waksmundzie.  Uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda droga powstawania książki od pomysłu rodzącego się w głowie autora, aż do momentu, w którym trafia ona do rąk odbiorcy, a więc, rzec by można, od autora do czytelnika.

Gminny Konkurs Czytelniczy

W dniu 22.05.2019 r. odbył się XIII Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”.

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu  z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie  szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Harklowa, Ludźmierz, Klikuszowa, Waksmund.

Komisja w składzie:

Emilia Nagórka -Łakomik , Piotr Łakomik – aktorzy Teatru Witkacego, Lucyna Czubernat instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.

Tydzień Bibliotek

W nawiązaniu do „Tygodnia Bibliotek”, który przypada w dniach 8-15 maja Biblioteka Publiczna w Ostrowsku gościła w swoich progach trzy i czterolatki z "Bajkowego Świata" na specjalnej lekcji bibliotecznej. Dzieci poznawały zasady obchodzenia się z książką, ucząc się szacunku do niej. Następnie wysłuchały opowiadania Malachy Doyle o Albercie i Karolinie. Bohaterowie opowieści swoją przyjaźnią nawiązywali do tej więzi, która łączy czytelnika z książką. Na zakończenie spotkania słuchacze otrzymali pamiątkowe zakładki z hasłem: "Czytanie jest odlotowe!"

Tydzień Bibliotek

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy pod hasłem: „Tydzień Bibliotek” filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, mieszcząca się w Nowej Białej, zorganizowała kilka spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wzięli w nich udział najpierw przedstawiciele zerówki, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji strażaków z miejscowej OSP na temat zagrożenia pożarem i  udzielania pierwszej pomocy, a także obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego. Następnie Bibliotekę Publiczną w Nowej Białej odwiedziły przedszkolaki.

Dnia 3 kwietnia 2019 roku Biblioteka Publiczna w Ostrowsku, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, przeprowadziła zajęcia czytelnicze na temat  poszanowania książek. W powyższej inicjatywie wzięły udział dzieci z przedszkola „Bajkowy Świat”. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Franklin i książka z biblioteki”, w oparciu o które podawały propozycje obchodzenia się z egzemplarzem książki w taki sposób, by mógł on jak najdłużej służyć czytelnikom.

Od pewnego czasu w dniu 26 lutego widnieje w tak zwanym kalendarzu dni nietypowych Dzień Dinozaura. W związku z powyższym klasa „0” Szkoły Podstawowej w Rogoźniku została wraz z wychowawcą zaproszona na „spotkanie z dinozaurami” do siedziby Biblioteki Publicznej w Rogoźniku. Dzieci wykazały się sporą wiedzą na temat tych prehistorycznych zwierząt, bezbłędnie rozwiązując przygotowane z zakresu tej tematyki zadania i poprawnie wymawiając niełatwe nazwy poszczególnych gatunków dinozaurów.

ferie w bibliotece

W czasie tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Rogoźniku podjęła z myślą o swoich młodych czytelnikach realizację inicjatywy zatytułowanej „Ferie z książką i nie tylko”. Zakres tego „nie tylko” stanowiły różnego rodzaju zabawy na świeżym powietrzu, dydaktyczne gry planszowe, zajęcia literacko – plastyczne, warsztaty małej biżuterii, a także warsztaty kulinarne. Książka natomiast była centralnym punktem każdego spotkania i  każdemu spotkaniu towarzyszyła, odpowiadając tematowi danych zajęć.

ferie w bibliotece

W czasie tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Krauszowie podjęła realizację zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach inicjatywy „Ferie z książką i nie tylko…”. Główną i najistotniejszą atrakcję stanowiło spotkanie z bohaterami książki Adama Bahdaja pt. „Mały pingwin Pik – Pok” , po przeczytaniu której młodzi czytelnicy mieli za zadanie wykleić z kolorowych kartek dzielnego bohatera utworu. Innym sposobem spędzenia wolnego od szkoły czasu były różnego rodzaju zabawy ruchowe, takie jak bilard, tenis stołowy czy piłkarzyki, a także warsztaty plastyczne.

ferie w bibliotece

W dniach od 21 do 25 stycznia 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Lasku oraz w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Ferie z książką i nie tylko”, w ramach której zorganizowano zajęcia dla dzieci i młodzieży – czytelników wyżej wymienionych placówek. Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju gier planszowych, zgadywanek czy zabaw na śniegu, jednak punkt kulminacyjny feryjnych spotkań stanowiło czytanie książki. Na bieżący rok wybrana została piękna dziecięca historyjka  zatytułowana „Ulepimy dziś bałwana”.