Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

Liczba odsłon:1,011,019 Liczba wejść:83,422

Dnia 3 kwietnia 2019 roku Biblioteka Publiczna w Ostrowsku, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, przeprowadziła zajęcia czytelnicze na temat  poszanowania książek. W powyższej inicjatywie wzięły udział dzieci z przedszkola „Bajkowy Świat”. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Franklin i książka z biblioteki”, w oparciu o które podawały propozycje obchodzenia się z egzemplarzem książki w taki sposób, by mógł on jak najdłużej służyć czytelnikom.

Od pewnego czasu w dniu 26 lutego widnieje w tak zwanym kalendarzu dni nietypowych Dzień Dinozaura. W związku z powyższym klasa „0” Szkoły Podstawowej w Rogoźniku została wraz z wychowawcą zaproszona na „spotkanie z dinozaurami” do siedziby Biblioteki Publicznej w Rogoźniku. Dzieci wykazały się sporą wiedzą na temat tych prehistorycznych zwierząt, bezbłędnie rozwiązując przygotowane z zakresu tej tematyki zadania i poprawnie wymawiając niełatwe nazwy poszczególnych gatunków dinozaurów.

1. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie

2.. W konkursie uczestniczyć mogą uczniowie klas IV, V, VI  szkół podstawowych.

3. Konkurs gminny odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie

w dniu  22.05.2019 r.   o godz.  1000  (o ewentualnej zmianie terminu poinformujemy).

4. Jury oceniać będzie:

a) znajomość treści przeczytanych książek zgodnie wykazem  dołączonym do regulaminu, w formie

ferie w bibliotece

W czasie tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Rogoźniku podjęła z myślą o swoich młodych czytelnikach realizację inicjatywy zatytułowanej „Ferie z książką i nie tylko”. Zakres tego „nie tylko” stanowiły różnego rodzaju zabawy na świeżym powietrzu, dydaktyczne gry planszowe, zajęcia literacko – plastyczne, warsztaty małej biżuterii, a także warsztaty kulinarne. Książka natomiast była centralnym punktem każdego spotkania i  każdemu spotkaniu towarzyszyła, odpowiadając tematowi danych zajęć.

ferie w bibliotece

W czasie tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Krauszowie podjęła realizację zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach inicjatywy „Ferie z książką i nie tylko…”. Główną i najistotniejszą atrakcję stanowiło spotkanie z bohaterami książki Adama Bahdaja pt. „Mały pingwin Pik – Pok” , po przeczytaniu której młodzi czytelnicy mieli za zadanie wykleić z kolorowych kartek dzielnego bohatera utworu. Innym sposobem spędzenia wolnego od szkoły czasu były różnego rodzaju zabawy ruchowe, takie jak bilard, tenis stołowy czy piłkarzyki, a także warsztaty plastyczne.

ferie w bibliotece

W dniach od 21 do 25 stycznia 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Lasku oraz w Bibliotece Publicznej w Klikuszowej zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Ferie z książką i nie tylko”, w ramach której zorganizowano zajęcia dla dzieci i młodzieży – czytelników wyżej wymienionych placówek. Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju gier planszowych, zgadywanek czy zabaw na śniegu, jednak punkt kulminacyjny feryjnych spotkań stanowiło czytanie książki. Na bieżący rok wybrana została piękna dziecięca historyjka  zatytułowana „Ulepimy dziś bałwana”.

ferie w bibliotece

Podczas tegorocznych ferii zimowych  w Bibliotece Publicznej w Harklowej i  w Ostrowsku można było zagrać w „Moje 5 sekund”, , „Logix”, pomalować i  skorzystać z Internetu. Można też było wziąć udział w warsztatach literacko-filmowych, na których uczestnicy poznali tajemnicę papirusu Midasa. Nie zabrakło też ciekawych chwil spędzonych na lekturze książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

ferie w bibliotece

W dniach od 21 do 25 stycznia 2019 roku, a więc w drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych, w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w Świetlicy Wiejskiej w Waksmundzie zrealizowana została inicjatywa pod hasłem: „Ferie z książką i nie tylko”. Jak co roku, tak  i tym razem nie zabrakło kontaktu z lekturą, w efekcie czego uczestnicy poznali losy bohaterów czytanych w czasie zajęć książek. Ponadto były gry planszowe, kalambury, rebusy i łamigłówki, bilard i tenis. Zorganizowane zostały także warsztaty plastyczne, poprowadzone przez niezastąpioną panią Marię Wnęk.