Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

Liczba odsłon:1,142,488 Liczba wejść:85,797

W dniach od 15 do 26 lipca 2019 r.  Gminna Biblioteka Publiczna oraz Świetlica w Waksmundzie zaprasza   wszystkie dzieci do spędzenia miłych chwil  z książką i nie tylko...  .

od godz 13 :00

Program zajęć :

Poniedziałek     (15.07)   Głośne czytanie, „Muzyczne podróże”-spotkanie  z Panią

Spotkanie autorskie

Dnia 14 czerwca 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie gościła Panią Beatę Ostrowicką, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Spotkania dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków odbyły się w Nowej Białej i w Waksmundzie.  Uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda droga powstawania książki od pomysłu rodzącego się w głowie autora, aż do momentu, w którym trafia ona do rąk odbiorcy, a więc, rzec by można, od autora do czytelnika.

Gminny Konkurs Czytelniczy

W dniu 22.05.2019 r. odbył się XIII Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”.

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu  z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie  szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Harklowa, Ludźmierz, Klikuszowa, Waksmund.

Komisja w składzie:

Emilia Nagórka -Łakomik , Piotr Łakomik – aktorzy Teatru Witkacego, Lucyna Czubernat instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.

Tydzień Bibliotek

W nawiązaniu do „Tygodnia Bibliotek”, który przypada w dniach 8-15 maja Biblioteka Publiczna w Ostrowsku gościła w swoich progach trzy i czterolatki z "Bajkowego Świata" na specjalnej lekcji bibliotecznej. Dzieci poznawały zasady obchodzenia się z książką, ucząc się szacunku do niej. Następnie wysłuchały opowiadania Malachy Doyle o Albercie i Karolinie. Bohaterowie opowieści swoją przyjaźnią nawiązywali do tej więzi, która łączy czytelnika z książką. Na zakończenie spotkania słuchacze otrzymali pamiątkowe zakładki z hasłem: "Czytanie jest odlotowe!"

Tydzień Bibliotek

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy pod hasłem: „Tydzień Bibliotek” filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, mieszcząca się w Nowej Białej, zorganizowała kilka spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wzięli w nich udział najpierw przedstawiciele zerówki, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji strażaków z miejscowej OSP na temat zagrożenia pożarem i  udzielania pierwszej pomocy, a także obejrzeli wyposażenie wozu strażackiego. Następnie Bibliotekę Publiczną w Nowej Białej odwiedziły przedszkolaki.

Dnia 3 kwietnia 2019 roku Biblioteka Publiczna w Ostrowsku, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, przeprowadziła zajęcia czytelnicze na temat  poszanowania książek. W powyższej inicjatywie wzięły udział dzieci z przedszkola „Bajkowy Świat”. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Franklin i książka z biblioteki”, w oparciu o które podawały propozycje obchodzenia się z egzemplarzem książki w taki sposób, by mógł on jak najdłużej służyć czytelnikom.

Od pewnego czasu w dniu 26 lutego widnieje w tak zwanym kalendarzu dni nietypowych Dzień Dinozaura. W związku z powyższym klasa „0” Szkoły Podstawowej w Rogoźniku została wraz z wychowawcą zaproszona na „spotkanie z dinozaurami” do siedziby Biblioteki Publicznej w Rogoźniku. Dzieci wykazały się sporą wiedzą na temat tych prehistorycznych zwierząt, bezbłędnie rozwiązując przygotowane z zakresu tej tematyki zadania i poprawnie wymawiając niełatwe nazwy poszczególnych gatunków dinozaurów.

ferie w bibliotece

W czasie tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Rogoźniku podjęła z myślą o swoich młodych czytelnikach realizację inicjatywy zatytułowanej „Ferie z książką i nie tylko”. Zakres tego „nie tylko” stanowiły różnego rodzaju zabawy na świeżym powietrzu, dydaktyczne gry planszowe, zajęcia literacko – plastyczne, warsztaty małej biżuterii, a także warsztaty kulinarne. Książka natomiast była centralnym punktem każdego spotkania i  każdemu spotkaniu towarzyszyła, odpowiadając tematowi danych zajęć.

ferie w bibliotece

W czasie tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Krauszowie podjęła realizację zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach inicjatywy „Ferie z książką i nie tylko…”. Główną i najistotniejszą atrakcję stanowiło spotkanie z bohaterami książki Adama Bahdaja pt. „Mały pingwin Pik – Pok” , po przeczytaniu której młodzi czytelnicy mieli za zadanie wykleić z kolorowych kartek dzielnego bohatera utworu. Innym sposobem spędzenia wolnego od szkoły czasu były różnego rodzaju zabawy ruchowe, takie jak bilard, tenis stołowy czy piłkarzyki, a także warsztaty plastyczne.