Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,279,588 Liczba wejść:87,794
stat4u

Napisz do nas

- 9 marca 2009 - spotkanie z przedszkolakami – Jak co tydzień w poniedziałki do Biblioteki przychodzą w odwiedziny dzieci z zerówki wraz ze swoją panią, Bożeną Ochotnicką. Tym razem dzieci nie tylko mogły posłuchać bajek, ale również namalować obrazki na konkurs plastyczny Krajobraz zimowy, a także wypowiedzieć się na temat swoich przeżyć podczas ferii zimowych.

- 27 marca 2009 – konkurs czytelniczy dla klas IV-VI – wzięło w nim udział 11 osób. Uczniowie mieli za zadanie zapoznanie się z treścią w klasie IV bajek braci Grimm: Dumna królewna, Rusałka, Pani Zamieć; w klasie V z opowiadaniami Marii Konopnickie: Dym i Nasza szkapa; w klasie VI z fraszkami Jana Kochanowskiego: Na swoje księgi, Człowiek Boże igrzysko, Na lipę, O miłości, Do fraszek, Na dom w Czarnolesie. Każda grupa uczniów sprawdzała swoją wiedzę pisząc test, który składał się głównie z pytań zamkniętych, ale były w nim również pytania otwarte. Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody książkowe, które wręczone zostaną w najbliższym czasie

- 13 marca 2009 – robienie kartek wielkanocnych. 8 dziewczynek wyraziło chęć wzięcia udziału w zajęciach plastycznych, na których z kolorowego papieru wycinały, naklejały i malowały kurczaczki, jajka i ozdobne kwiatuszki. Swoje prace mogły zabrać do domu, aby je wysłać do swojej rodziny z życzeniami wesołych świąt.

- marzec 2009 – konkurs rysunkowy pt.: Krajobraz zimowy – zostało złożonych 15 prac plastycznych, które po ocenie zostaną nagrodzone książkami.