Wszyscy, którzy zechcieli uczestniczyć we wspólnych zajęciach w bibliotece i w świetlicy wzięli udział m. in. w: warsztatach plastycznych które poprowadziła Pani Maria Wnęk, spotkaniu przy grillu, wycieczce „z książką w plecaku”, w rozgrywkach tenisa stołowego i bilarda, w licznych grach i zabawach. Każde spotkanie rozpoczynało się od głośnego czytania fragmentu książki Stanisława Pagaczewskiego pt. „Przygody Baltazara Gąbki”. Wybór tytułu książki to nie przypadek, to nawiązanie do miasta Krakowa, które w miesiącu lipcu stanie się miejscem spotkania tysięcy młodych ludzi, na Światowych Dniach Młodzieży. Uczestnicy zajęć pod kierunkiem pani bibliotekarki wykonali planszę miasta Krakowa z najważniejszymi historycznymi i współczesnymi jego symbolami. Dużą atrakcją była wycieczka do Jaskini Obłazowej, znajdującej się na terenie Przełomu Białki w Nowej Białej. W jaskini tej archeolodzy odnaleźli najstarszy bumerang na świecie wykonany z ciosu mamuta. Zwiedzający to miejsce, napotkali grupę archeologów wraz z samym Prof. dr hab. Pawłem Valde- Nowakiem, który od początku kieruje tymi badaniami.
Dzięki wspólnie spędzonym chwilom uczestnicy zajęć spotkali się, by wspólnie wypełnić swój wolny czas twórczą , a przy tym przyjemną i wesołą zabawą.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki i świetlicy w Waksmundzie.