Plan Rozwoju Bibliotek

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
Biblioteka bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Fundacja Orange

UE

Leader

PROW

Liczba odsłon:488,425 Liczba wejść:58,464
stat4u

Napisz do nas

Wakacyjny program Biblioteki Publicznej w Nowe Białej zawierał szereg interesujących propozycji skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej. Inspiracją do wspólnej zabawy była opowieść Juliusza Verne pt. „W 80 dni dookoła świata”. Uczestnicy słuchając przygód głównego bohatera Fhileasa Fogga, starali się odtworzyć trasę jego podróży. Wspólnie rysowali kontynenty, zaznaczali miasta i porty,  które odwiedzał słynny podróżnik. Korzystając z literatury popularnonaukowej, szukali informacji o poszczególnych miejscach, zamieszkującej je ludności i jej kulturze. Młodzież wykazała się kreatywnością  i zaangażowaniem, czego dowodem jest wspaniały plakat, przedstawiający mapę podróży książkowego bohatera.

Warsztaty filmowe pt. „Nowa Biała Story” – to kolejna propozycja na ciekawą i zarazem edukacyjną zabawę. Zajęcia poprowadzili:  Dominika Łapka i  Tomasz Jurkiewicz, znani i cenieni reżyserzy, niejednokrotnie nagradzani za swoją pracę. Tematem spotkań był powrót do przeszłości i przybliżenie młodzieży postaci  dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Białej, pani Zofii Łabudy, a także nauczycielki Heleny Łabudy. Uczestnicy, zainspirowani historią opowiedzianą przez zaproszonych gości, przygotowali w oparciu o nią scenariusz, a także podjęli próbę sfilmowania tego wydarzenia, prezentując znakomity jak na swój wiek talent filmowy. Wskazówki, których udzielili prowadzący, pozwoliły w znacznym stopniu  wzbogacić dotychczasową wiedzę dzieci i młodzieży biorącej udział w warsztatach.

Wszystkim zaangażowanym w zajęcia,  ogromnie dziękujemy i zapraszamy do odwiedzin naszej biblioteki.