Biblioteka Publiczna w Ostrowsku w dniach 10-21 lipca zorganizowała szereg atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Tematyką spotkań były wakacyjne przygody, dlatego czytelnikom zostały zaproponowane książki takie jak : „Tajemnica weneckiej maski” i „Akcja Morze!” Agnieszki Stelmaszyk, a także „Wyczyny Bartka Koniczyny” Danuty Zawadzkiej. Treść tych utworów zainspirowała uczestników do wykonania różnego rodzaju prac, typu projektowanie masek czy pocztówek.

Kolejną atrakcję stanowiły podchody terenowe zorganizowane we współpracy ze Szkołą Podstawową w Ostrowsku. W ramach podsumowania wszyscy biorący udział w zabawie spotkali się na wspólnym ognisku.

Radośnie spędzony czas przyniósł dzieciom i młodzieży wiele satysfakcji i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.