W dniach od 17 do 28 lipca 2017 roku w GBP w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…” . Spotkania organizowane były wspólnie ze Świetlicą Wiejską w Waksmundzie. W czasie tych zajęć młodzi uczestnicy mieli wiele różnorodnych atrakcji, poczynając od słuchania fragmentów książek czytanych przez pracowników biblioteki i świetlicy, przez samodzielne czytanie, gry planszowe, kalambury, bilard i tenis, po wspaniałe wycieczki edukacyjne do Łopusznej i w Gorce. Znakomite spędzenie wolnego czasu zagwarantowała też nauczycielka muzyki, pani Sylwia Basta, która dwukrotnie przeprowadziła  z dziećmi ciekawe i pouczające zajęcia muzyczne - a także pani Maria Wnęk, realizująca warsztaty plastyczne, w czasie których uczniowie wykazali się m. in. profesjonalnym jak na swój wiek talentem malarskim. Oprócz tego miały miejsce także zajęcia kulinarne, podczas których dzieci przygotowywały smakołyki. Zwieńczeniem było wspólne spotkanie przy grillu. Całość zyskała uznanie nie tylko wśród dzieci, co potwierdzała wysoka ich frekwencja w każdym dniu, ale również wśród niektórych rodziców. Już dzisiaj wszyscy cieszą się na myśl o przyszłorocznych „Wakacjach z książką i nie tylko…”.

Dziękujemy wszystkim  za wspólnie spędzone niezapomniane chwile, rodzicom i opiekunom za poświęcony czas.

Wszystkich zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki.