Plan Rozwoju Bibliotek

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
Biblioteka bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Fundacja Orange

UE

Leader

PROW

Liczba odsłon:488,413 Liczba wejść:58,464
stat4u

Napisz do nas

W czasie tegorocznych wakacji w Bibliotece Publicznej w Krauszowie zrealizowana została inicjatywa pod hasłem „Wakacje z książką i nie tylko…”. Inspiracją do spędzenia wspólnych chwil był utwór Marii Konopnickiej „Na jagody”, zaliczany do klasyki literatury dziecięcej. Analogicznie do bohaterów lektury goszczące w naszej bibliotece dzieci wraz z opiekunem przeniosły się siłą wyobraźni w baśniowy świat. Wyprawa ta zaowocowała powstaniem postaci Jagodowych królewiczów i panien Borówczanek, które wykonane zostały w ramach zajęć plastycznych i które ozdabiając przestrzeń naszej biblioteki, wzbudzają zachwyt czytelników.

Oprócz powyższego zadaniem dzieci było kolorowanie ilustracji w książeczce o objawieniach Matki Bożej Fatimskiej, czyli o wydarzeniach, których setną rocznicę obchodzimy w tym roku. Ponadto powstało mnóstwo kolorowych letnich obrazków.

Inspiracją ostatnich zajęć była książka Czesława Janczarskiego „Płynie Wisła, płynie…”. W ich ramach uczestnicy rysowali mapę, znaczyli miasta, przez które przepływa Wisła, a także starali się odgadnąć, z jakimi symbolami i legendami kojarzone są te miejsca.

Wszystkim dziękujemy za udział w wakacyjnych zajęciach i życząc sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, zapraszamy do korzystania z zasobów naszej biblioteki.