W dniu 28 września 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie gościła Zbigniewa Masternaka – pisarza, dziennikarza, scenarzystę filmowego, autora autobiograficznego cyklu „Księstwo”, na podstawie którego Andrzej Baraniak wyreżyserował film pod tym samym tytułem.

Spotkania  odbyły się w szkołach podstawowych w Gronkowie i w Łopusznej. Uczniowie podzieleni na grupy  tworzyli  scenariusze filmowe. Na zakończenie spotkania  zaprezentowali swoje pomysły.

Dziękujemy dyrektorom szkół za umożliwienie spotkań. Dzieci i młodzież  zapraszamy do sięgania po dobrą literaturę.