Plan Rozwoju Bibliotek

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
Biblioteka bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Fundacja Orange

UE

Leader

PROW

Liczba odsłon:768,608 Liczba wejść:67,176
stat4u

Napisz do nas

W dniu 22.11.2017 r. odbył się  X Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.

W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i czytelnicy Bibliotek Publicznych z następujących miejscowości : Gronków, Harklowa, Klikuszowa, Krauszów, Knurów, Rogoźnik, Ostrowsko, Szlembark, Lasek, Dębno, Nowa Biała, Morawczyna, Krempachy, Ludźmierz, Waksmund.

Komisja w składzie : Emilia Nagórka - Łakomik, Piotr Łakomik,, Lucyna Czubernat, Monika Groń.

Komisja przesłuchała 51 uczestników.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.

Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, gra ze słuchaczem, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.

Komisja wyłoniła laureatów :

Kategoria I  -  klasy I-III (szkoły podstawowe) :

Mistrz czytania – Dawid Szewczyk (Gronków)

Wyróżnienia-  Anna Nykaza (Lasek)

                      -   Aneta Sproch (Rogoźnik)

                      - Wiktoria Garbacz (Waksmund)

Kategoria II – klasy IV –VI :

Mistrz czytania – Amelia Patla (Ludźmierz)

Wyróżnienia- Andrzej Ciężobka (Ostrowsko)

                       - Wiktoria Górz (Rogoźnik)

                       - Dominik Kolasa (Waksmund)

Kategoria III  Kl. VII i gimnazja :

Mistrz czytania – Damian Luberda Waksmundzki (Waksmund)

Wyróżnienia -  Samanta Kwak  (Ludźmierz)

                       - Anna Batkiewicz (Klikuszowa)

                        - Anna Kuraś (Waksmund)

Laureatom gratulujemy. Wszystkim  dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.