W październiku Bibliotekę Publiczną w Nowej Białej odwiedziły klasy pierwsze i drugie miejscowej Szkoły Podstawowej. Pierwszaki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści T. Justyniarskiego pt. „Psie troski”, a następnie dzieliły się uwagami na temat opieki nad naszymi czworonożnymi przyjaciółmi oraz ich traktowania. Dzieci otrzymały „kwiaty przyjaźni”, które maja im przypominać, jaki powinien być dobry przyjaciel. Natomiast klasy drugie poznały krótką biografię św. Jana Pawła II i wykonały kolorowy kolaż, przedstawiający poszczególne wydarzenia z życia Świętego. Wszyscy otrzymali również kolorowe  karty czytelnika z naklejkami, zachęcające do wypożyczania książek.