Plan Rozwoju Bibliotek

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
Biblioteka bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Fundacja Orange

UE

Leader

PROW

Liczba odsłon:841,153 Liczba wejść:74,235
stat4u

Napisz do nas

W dniach 15 i 16 listopada 2017 roku w związku z Ogólnopolskim Dniem Biblioterapii, w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne, w których uczestniczyli uczniowie klasy I i II miejscowej szkoły podstawowej.

W czasie pierwszych zajęć dzieci zapoznały się z trzema bajkami filozoficznymi Michela Piquemala. Wszystkie łączyło zagadnienie dzielenia się. Następnie pierwszoklasiści wykonali ćwiczenia, polegające na umiejętnym zarządzaniu określoną liczbą przyborów i wykorzystaniu jej tak, aby każde z dzieci mogło  z nich skorzystać w takim samym czasie. Uczniowie klasy II z kolei poznali opowiadanie Ireny Landau „Jaś i zaczarowany przyjaciel”, czego następstwem było podjęcie rozmowy na temat przyjaźni, nie tylko międzyludzkiej, ale również takiej, którą nawiązuje się ze zwierzęciem czy książką.

Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich pozycje literackie. W ramach prezentu-pamiątki otrzymali zakładki do książek. Ostatecznie z ust dzieci padła deklaracja, że z prawdziwą przyjemnością będą uczestniczyć w kolejnych tego typu spotkaniach.