Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
Liczba odsłon:1,028,911 Liczba wejść:84,354
stat4u

Napisz do nas

W sobotni wieczór 2 grudnia  2017 r. w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej miało miejsce spotkanie autorskie z Panią Dominiką Łapką – reżyserką filmu krótkometrażowego pt. „Lila”. Film zdobył  uznanie wśród  krytyków, co potwierdzają liczne nagrody zarówno krajowe jak i zagraniczne, m. in.: Nagroda im. Andrzeja Dolaty dla najlepszego debiutu filmowego (Ann Arbar 2015) Grand Prix Złote Grono - Lubuskie Lato Filmowe ( Łagów 2016), Wyróżnienie -  Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy GOFFR (Gliwice 2017), Nagroda Jury Społecznego - Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (Konin 2017).

Akcja filmu rozgrywa się współcześnie w niewielkim miasteczku i pokazuje rywalizację dzieci o względy mamy. Do czego zdolne jest dziecko, które chce ponownie wtulić się w objęcia mamy i bezpiecznie zasnąć? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba koniecznie obejrzeć film.

Zaproszeni goście po projekcji filmu, mieli możliwość usłyszeć wiele interesujących informacji dotyczących poszczególnych etapów pracy nad filmem, skąd autorka czerpała inspirację do fabuły, jak również sami porozmawiać z p. Dominiką, która na wszystkie pytania udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Wielokrotnie padało z ich strony stwierdzenie, że są dumni z Dominiki – mieszkanki Nowej Białej.

Pani Dominice Łapce bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy wiele sukcesów w pracy zawodowej.