Uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej w Nowej Białej, podczas wizyty w Bibliotece Publicznej, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej wartościom, jakie niosą z sobą  książki. Głównym tematem spotkania było znaczenie słowa - przyjaźń. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania Oscara Wilde pt. „Prawdziwy przyjaciel” nawiązującego do historii przyjaźni bogatego Młynarza i skromnego, lecz o wielkim sercu Janka. Dzieci podzieliły się mądrymi uwagami i wnioskami, jakie płynęły z treści książki, a następnie ułożyły „słoneczko przyjaźni” oraz napisały receptę na najlepszego przyjaciela.