Plan Rozwoju Bibliotek

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
Biblioteka bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Fundacja Orange

UE

Leader

PROW

Liczba odsłon:905,148 Liczba wejść:78,135
stat4u

Napisz do nas

W piątek 11 maja 2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie zorganizowała dwa spotkania z popularną autorką książek dla dzieci  panią Renatą Piątkowską.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Pyzówce. Uczestniczyli w nim starsi uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. Było ono poświęcone bohaterskiej kobiecie Irenie Sendlerowej, która podczas wojny narażając swoje życie uratowała z warszawskiego getta dwa i pół tysiąca żydowskich dzieci. Renata Piątkowska w książce „Wszystkie moje mamy” przybliża młodemu czytelnikowi postać Ireny Sendlerowej, pokazując jednocześnie  grozę i okrucieństwo wojny.

 Drugie spotkanie dla uczniów szkoły podstawowej  odbyło się w Dursztynie. Tematem spotkania były przysłowia, przesądy i zwyczaje. W oparciu o książki   tj. „Gdyby jajko mogło mówić” , Mądra głowa zna przysłowia”, „Z przysłowiami za pan brat”, autorka tłumaczyła w zabawny sposób znaczenie przysłów, objaśniała i mówiła o zwyczajach i ich znaczeniu w życiu codziennym. Opowiedziała też o książkach, których bohaterami są zwierzęta. Wszyscy  z zapartym tchem słuchali fragmentów książek czytanych przez lektorkę panią Malwinę Kożurno. 

Pod koniec każdego spotkania można było kupić książki z dedykacją autorki.

Dziękujemy dyrektorom szkół i  nauczycielom za umożliwienie zorganizowania spotkań autorskich a dzieci i młodzież zapraszamy do korzystania z naszych bibliotek