Dnia 6 czerwca 2018 roku Biblioteka Publiczna w Ostrowsku gościła uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Ostrowsku. Tematem spotkania była książka, jej zalety i wartości, których korzystny wpływ na myślenie i postępowanie czytelnika jest nie do przecenienia. Dzieci poznały zasady funkcjonowania akcji pod hasłem: „Czytam sobie”. Z uwagą wysłuchały wypowiedzi pisarki Zofii Staneckiej, aktorki Olgi Bołądź i aktora Wojciecha Malajkata, którzy zgodnie przyznali, że to właśnie kontakt z książką pozytywnie ukształtował ich charaktery. Ostatecznie pierwszoklasiści poznali kilka wierszy o walorach książki. Na zakończenie wszyscy słuchacze otrzymali pamiątkowe sówki – zakładki.