Dnia 6 czerwca 2018 roku w siedzibie GBP w Waksmundzie odbyło się spotkanie przedszkolaków i dzieci z klasy 0 Szkoły Podstawowej w Waksmundzie z Edytą Zarębską – bajkopisarką, ilustratorką oraz Robertem Zarębskim- muzykiem  i animatorem. Młodzi uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali historii o tym,  w jaki sposób powstała bajka pt. „Opowieści babci Gruni”. Usłyszeli  również o przygodach z dzieciństwa pani Zarębskiej oraz o początkach jej twórczości. Z chęcią odpowiadali na zadawane przez panią Edytę pytania, a następnie przy akompaniamencie muzyki Roberta Zarębskiego zaśpiewali piosenkę pt. „Mądra rzeka”, mówiącą o walorach biblioteki. Na zakończenie otrzymali od autorki zadanie, mające na celu odgadnięcie, co przedstawia wykonany przez nią rysunek. Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.