Dnia 11 czerwca 2018 roku w siedzibie Biblioteki Publicznej w Ostrowsku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika dzieci z klasy 0 Szkoły Podstawowej w Ostrowsku. Stanowiło ono zwieńczenie wszystkich wizyt w bibliotece, które składały w ciągu całego roku szkolnego. Poznając różnorodne bajki polskich pisarzy, a także biorąc udział w licznych konkursach czytelniczych, stały się pełnoprawnymi czytelnikami i przyrzekły „być opiekunami wypożyczonych książek”. Ostatecznie otrzymały pamiątkowe dyplomy, jak również zakładki z planem lekcji.                                                                                                                                                                                                                      Wyrażamy wdzięczność Pani Jolancie Wojtylak, która w młodym pokoleniu rozwija pasję czytania, wspierając jednocześnie działalność biblioteki swoim zaangażowaniem.