Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,279,596 Liczba wejść:87,794
stat4u

Napisz do nas

W lipcu 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Gronkowie zrealizowana została inicjatywa „Wakacje z książką i nie tylko…”, w ramach której staraliśmy się przede wszystkim zaszczepić w dzieciach i młodzieży chęć sięgania po dobrą, wartościową książkę, adekwatną do ich wieku i zainteresowań. Czyniliśmy to poprzez codzienne głośne czytanie utworu autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt.  „Dziadek i niedźwiadek”, którego wymowa miała uwrażliwić uczestników na kwestie związane z miłością ojczyzny. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszyła zabawa w Koło Fortuny, jak również warsztaty plastyczne, w czasie których młodzi uczestnicy zajęć wykonywali z plasteliny letnie pejzaże, projektowali metodą collagu wnętrza mieszkań, a także malowali Kasztankę Józefa Piłsudskiego oraz słynnego misia Wojtka spod Monte Cassino, bohatera wyżej wymienionej książki.

Wszystkim, którzy spędzili z nami czas w czasie lipcowych zajęć, życzymy udanej drugiej połowy wakacji i zapraszamy do częstego korzystania z zasobów naszej biblioteki.