Plan Rozwoju Bibliotek

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
Biblioteka bierze udział w Programie Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Fundacja Orange

UE

Leader

PROW

Liczba odsłon:905,111 Liczba wejść:78,133
stat4u

Napisz do nas

W miesiącu lipcu 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Ostrowsku oraz w Bibliotece Publicznej w Harklowej miały miejsce  zajęcia pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…”. W ramach tej inicjatywy dzieci spędziły miłe chwile, wznosząc budowle z klocków LEGO, układając puzzle, a także grając w różnorakie gry planszowe. Nie zabrakło oczywiście tego, co najistotniejsze, a mianowicie głośnego czytania. Młodzi uczestnicy z zaciekawieniem słuchali opowieści o przygodach bohaterów utworu „Fernando” Munro Leoza oraz „Emotki – wirtualne emocje” Marii Sokół, jak też  poznawali perypetie niebieskich smerfów. Wiele się nauczyli dzięki książce pt. „Magiczny kamień”, której czołowe postacie, pomysłowy Zino i odważna Gaja, mocno zaimponowały słuchaczom. Losy wyżej wymienionych bohaterów znalazły swoje odzwierciedlenie w wykonanych przez dzieci pracach plastycznych. Ostatecznie uczniowie mogli skorzystać z oferty kursów e-learningowych, językowych oraz sprawnościowych. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w bibliotece w Harklowej nie zabrakło wstępnych działań związanych z IV edycją „Gry wiejskiej”, przejawiających się w przybliżeniu sobie przez młodzież zagadnień, dotyczących kwestii patriotyzmu, a także losów tych mieszkańców wsi, którzy zasługiwali i zasługują na miano patriotów.

Dziękując wszystkim za zaangażowanie i chętne uczestnictwo w zajęciach, zachęcamy do korzystania ze zbiorów naszych bibliotek.