Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,279,614 Liczba wejść:87,794
stat4u

Napisz do nas

W dniach od 16 do 27 lipca 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…”. Spotkania organizowane były wspólnie ze Świetlicą Wiejską w Waksmundzie. W czasie tych zajęć młodzi uczestnicy mieli wiele różnych atrakcji: przede wszystkim z zaciekawieniem słuchali treści książki, czytanej przez pracowników biblioteki oraz przez nich samych. Dalej, poprzez kalambury i łamigłówki poznawali znaczenie przysłów, nieznane im dotychczas tytuły utworów literackich, nazwy rzeczy, miejsc i zjawisk, poszerzając tym samym swoje horyzonty. Nie zabrakło także gier planszowych, bilardu i tenisa, które to rozrywki każdorazowo przynosiły wiele emocji. Na uwagę zasługuje również świetnie wykonana przez dzieci drama. Znakomite spędzenie wolnego czasu zagwarantował pan Jacek Waksmundzki, który w ramach warsztatów historycznych przybliżył słuchaczom historię Waksmundu i zainicjował wyjście na tak zwany „cholerny cmentarz” w Waksmundzie, pan Włodzimierz Bigos, którego wiedza na temat fotografii tak mocno zaciekawiła uczniów, że śmiało podjęli się wykonania różnorodnych zdjęć w plenerze, a także pani Maria Wnęk, realizująca warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci wykazały duże zdolności malarskie, pięknie prezentując plenerowe widoki. Wiele radości przyniosły także warsztaty kulinarne, podczas których młodzież przygotowywała różne smakołyki. Oprócz powyższego zorganizowana została wycieczka „z książką w plecaku” do Dursztyna, wyjście na ognisko i na lody. Całość zwieńczono podarowaniem dzieciom pięknych upominków.

Wszystkim wyrażamy wdzięczność za udział w tej inicjatywie oraz za chwile spędzone w miłej atmosferze. Dziękujemy zwłaszcza opiekunom za poświęcony czas, jak też  zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki i korzystania z jej zasobów.