„W czasie deszczu dzieci się nudzą”- ale nie w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej! Tutaj, w miłej atmosferze, w towarzystwie książek, młodzi czytelnicy mogli aktywnie spędzić wakacyjny czas, nie zwracając uwagi na złą pogodę. Przez dwa tygodnie lipca uczestnicy z zainteresowaniem słuchali przygód „Malutkiej Czarownicy” Otfrieda Preusslera. Wiele radości przyniosła „zabawa z Babą Jagą”: były wyścigi na miotle, układanie   zaklęć oraz szukanie kopert z hasłem, które należało odgadnąć, by móc wejść do Biblioteki. W kolejne dni dobrą zabawę gwarantowały zabawy animacyjne, gry planszowe oraz zajęcia plastyczne.  „Gra w Spisz” przybliżyła młodzieży wiele cennych informacji o Spiszu – rodzimej krainie bogatej kulturowo z przepięknym krajobrazem. Dziewczyny namalowały piękną panoramę Nowej Białej oraz pomagały pani bibliotekarce wykonać kukiełki ubrane w stroje regionalne. Efekt ich pracy będzie można zobaczyć podczas festynu strażackiego, na którym  uczestnicy zajęć wakacyjnych przedstawią krótki teatrzyk.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy do częstych odwiedzin biblioteki.