W pierwszych dniach wakacji 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Krauszowie zorganizowana została inicjatywa pod hasłem: „Wakacje z książką i nie tylko…”. Program zajęć był urozmaicony. Uczniowie brali udział w zabawach ruchowych, prezentowali modę współczesną i nie tylko, a także miło spędzali czas przy pouczających grach planszowych. Najważniejszą jednak atrakcję, w której uczestniczyły dzieci, stanowiło  wspólne czytanie „Przygód Bolka i Lolka”. Lektura dostarczyła zarówno walorów poznawczych i rozrywkowych, jak również – co ciekawe – kulinarnych, ponieważ uczniowie, w oparciu o podane w książce przepisy, sami próbowali tworzyć różnorodne smakołyki. Przygotowany został także specjalny namiot, w którym każdy z młodych uczestników mógł odpocząć, czytając swoją ulubioną pozycję literacką. Nie zabrakło też zajęć plastycznych, w ramach których młodzież tworzyła z plasteliny obrazki o tematyce wakacyjnej.

Mając nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z przebiegu wakacyjnych zajęć, dziękujemy za udział i zachęcamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki.