W dniu 15.11.2018 r. odbyło się spotkanie pt. “Wieczór Rosyjski  w Waksmundzie”, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Waksmundzie i Świetlicę Wiejską w Waksmundzie.

Spotkanie poprowadziła rusycystka Justyna Szajnowska- Borkowska i miało ono charakter wykładu w formie prezentacji, konkursu oraz projekcji filmu.

Podczas spotkania zrealizowano poniższy program:

1. wykład z pokazem slajdów nt podstawowych informacji o Rosji,
  2. prezentacja literatury rosyjskiej i zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Waksmundzie,
  3. prezentacja krótkiej historii języka rosyjskiego oraz zagadnień związanych z fałszywymi przyjaciółmi tłumacza,
  4. konkurs wiedzy o Rosji z nagrodami,
  5. projekcja filmu “Wyspa” w reż. Pawła Łungina,
  6. dyskusja.

Spotkanie odbyło się przy herbacie, poczęstunku oraz wystawie literatury i przedmiotów związanych z kulturą Rosji, takich, jak książki kulinarne, matrioszki, ikony.