Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,336,616 Liczba wejść:90,646
stat4u

Napisz do nas

 

W dniu 27.11.2019 r. odbył się  XII Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.

W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych  z następujących miejscowości : Dębno, Dursztyn, Gronków, Harklowa, Knurów, Krauszów, Lasek, Ludźmierz, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Rogoźnik, Waksmund, Morawczyna, Pyzówka.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.

Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, gra ze słuchaczem, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.

Komisja w składzie : Emilia Nagórka - Piotr Łakomik, Elżbieta Radecka, Monika Luberda.

Komisja przesłuchała 23    uczestników 

Komisja wyłoniła laureatów :

Kategoria I  -  klasy I-III (szkoły podstawowe) :

Mistrz czytania – Karol Kaczmarczyk (Dursztyn)

Wyróżnienia : Milena Derendal  (Krauszów)

                          Gabriela Truty (Lasek)

                           Maksymilian Garbacz (Ostrowsko)

Kategoria III  Kl. VII i VIII

Mistrz czytania – Aleksandra Kurek (Waksmund)

Wyróżnienia -  Andrzej Ciężobka (Ostrowsko)

                          Konrad Długi ( Nowa Biała)

                          Karolina Matuszek (Krauszów)

Komisja w składzie :  Emilia Nagórka-Łakomik, Lucyna Czubernat, Alina Nenko.

Komisja przesłuchała  21   uczestników 

Komisja wyłoniła laureatów :

Kategoria II  -  klasy IV-VI

Mistrz czytania – Patrycja Waksmundzka (Waksmund)

Wyróżnienia –Michał Kaczmarczyk (Dursztyn)

                         Wojciech Gromada (Dursztyn)

                         Anna Sadłoń (Knurów)

                         Natalia Ciężobka  (Nowa Biała) 

Laureatom gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.