Spotkania DKK w bibliotekach
W poszukiwaniu dewizy, która by mogła przyświecać spotkaniom Dyskusyjnych Klubów Książki przy bibliotekach publicznych w Ostrowsku i w Harklowej, natknąć się można na krótkie opowiadania Brunona Fererro. W jednym z nich przeczytamy, iż ,,wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”.
W ślad za ta myślą członkowie klubu DKK w Ostrowsku w dniu 29 stycznia spotkali się w bibliotece i obejrzeli film pt. ,,Dwóch papieży” w reżyserii Fernanda Meirellesa. Podobne spotkanie odbyło się 7 lutego w Bibliotece Publicznej w Harklowej. Ekranizacja doskonale odzwierciedla słowa wypowiedziane przez irlandzką pisarkę Cecylię Ahern, że „często historia jednego człowieka dla drugiego może okazać się lekcją.” Film z całą pewnością skłania do refleksji.
Dziękując za mile spędzone chwile, zapraszamy do korzystania ze zbiorów bibliotek w których można znaleźć również książki o Świętym Papieżu Janie Pawle II, Papieżu Benedykcie XVI i Papieżu Franciszku. Do ich lektury serdecznie zachęcamy.
Zobacz inne
Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” to coroczne wydarzenie kulturalne, które odbywa się w Małopolsce, ich ideą jest rozwój czytelnictwa w regionie. Jest to także czas, kiedy książka jest szczególnie doceniana jako prezent – zwłaszcza w okolicach 23 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Radosnych Świąt Wielkiej Nocy
Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen pokoju, nadziei i miłości,
a wiara w odradzające się życie przyniesie siłę i ukojenie.
Życzymy zdrowia, spokoju serca, rodzinnej bliskości
oraz chwil wytchnienia – również z dobrą książką w dłoni.
Dyrekcja i pracownicy GBP w Waksmundzie
Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen pokoju, nadziei i miłości,
a wiara w odradzające się życie przyniesie siłę i ukojenie.
Życzymy zdrowia, spokoju serca, rodzinnej bliskości
oraz chwil wytchnienia – również z dobrą książką w dłoni.
Dyrekcja i pracownicy GBP w Waksmundzie
W czwartkowe popołudnie (10 kwietnia) członkinie Dyskusyjnego Klubu w Książki w Ostrowsku pochyliły się nad misternie utkaną opowieścią, w której autorka oddaje głos bohaterom. Ci z kolei postanawiają odbyć ostatnią podróż, ale chyba tę najtrudniejszą w swoim życiu, bo w głąb swoich odczuć serca i niezbyt przyjemnej przeszłości. Dokonują tego w ramach spowiedzi, a ich historie zapadają mocno w pamięć – „Adela nie chce umierać” Agi Antczak spójnie łączy elementy literatury pięknej, powieści obyczajowej i historycznej.