Spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel
2024-05-13
Magdalena Kordel od bardzo dawna marzyła o tym, aby zostać pisarzem. Zaczynała od prostych historyjek, później podjęła pracę w gazecie. Najpierw relacjonowała wydarzenia kulturalne, a następnie tworzyła humorystyczne felietony z życia młodej mężatki. Felietony te zebrała w jedną całość i w ten sposób powstał wreszcie jej książkowy debiut. Nakładem Wydawnictwa Prószyńskiego na rynku ukazała się pozycja pt. „48 tygodni”. Jak sama wyznała, to dzięki mężowi zaistniała, to on w nią uwierzył. Ale jej talent jest wyłącznie jej udziałem i osobistym osiągnięciem. Podczas spotkania jej poczucie humoru, nieustający optymizm i ciepło z każdym wypowiadanym przez nią zdaniem się potęgowało. Jej życiorys, jak większości ludzi, nie jest krystaliczny. Szczęśliwe dzieciństwo zostało przerwane śmiercią najbliższej osoby, zbuntowana młodość i źle ulokowane uczucia - to tylko kilka epizodów, które odcisnęły swoje piętno na jej twórczości (również poetyckiej). Jednak mimo tych przykrych doświadczeń marzyła tak długo, aż stworzyła ,,książkę zaklęcie" - ,,Uroczysko". Dokonało się tylko dlatego, że ,,ktoś lub coś" w odpowiednim momencie podsunął jej wybawienie - książkę Lucy Maud Montgomery. Tylko książkę, albo właśnie książkę, która stała się jej kołem ratunkowym.
Jeśli zagłębimy się w twórczości naszego gościa, dostrzeżemy, iż punktem wyjścia dla jej powieści są historie wielu różnych bohaterek, które mają swoje problemy, przeżywają wzloty i upadki, albo uciekają przed zranieniem czy zdradą. Do bestsellerowych tytułów zalicza się m.in. „Anioła do wynajęcia”, „W blasku słońca” oraz serie „Malownicze”, „Uroczysko”, „Miasteczko”, „Wilczy dwór”. W swoich wypowiedziach Magdalena Kordel nawiązywała do kilku tych perypetii, ale także i radości dnia codziennego. Mówiła o pomocy młodym adeptom sztuki pisarskiej oraz o znaczeniu miłości, przyjaźni i empatii w życiu każdego człowieka. Zdaniem wielu naszych słuchaczy jest ona żywym dowodem na to, że uśmiech możne zmienić nawet najbardziej pochmurny dzień, a jej powieści ,,otulają duszę niczym ciepły koc".
Naszym Czytelnikom życzymy, aby podczas lektury książek naszej rozmówczyni każdy mógł choć na chwilę zapomnieć o całym świecie, a dzięki historiom jej bohaterek został schwytany za serce i został zaabsorbowany bez reszty.
Serdecznie dziękujemy pisarce, że zechciała podzielić się swoimi troskami i radościami z naszymi Czytelnikami. Z kolei członkiniom Dyskusyjnego Klubu Książki ,,Literackie kawki" składamy ogromne podziękowania za zaangażowanie i podjęcie trudu ugoszczenia wszystkich uczestników naszego spotkania.
Zobacz inne
2024-12-06
Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które miało miejsce 5 grudnia w Filii w Ostrowsku, omawiano dzieło brytyjskiego autora, Davida Szalay`a.
2024-12-03
Z radością informujemy, że nasza biblioteka otrzymała podziękowanie oraz wyjątkowy egzemplarz książki "Kordian" Juliusza Słowackiego z autografem Pary Prezydenckiej. To wyróżnienie otrzymaliśmy za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie promować polską literaturę!
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie promować polską literaturę!
2024-11-27
W dniu 26.11.2024 r. odbył się XV Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy Bibliotek Publicznych z następujących miejscowości : Dursztyn, Gronków, Harklowa, Knurów, Krauszów, Krempachy, Lasek, Łopuszna, Morawczyna, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Pyzówka, Rogoźnik, Szlembark, Waksmund.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy Bibliotek Publicznych z następujących miejscowości : Dursztyn, Gronków, Harklowa, Knurów, Krauszów, Krempachy, Lasek, Łopuszna, Morawczyna, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Pyzówka, Rogoźnik, Szlembark, Waksmund.