Zajęcia wakacyjne w Bibliotece Publicznej w Pyzówce
2021-08-23
W miesiącu lipcu 2021 roku, w Biblioteki Publicznej w Pyzówce, zrealizowane zostały zajęcia pod hasłem „Wakacje z książką i nie tylko…”. Głównym działaniem, podjętym w czasie spotkania z czytelnikami, były warsztaty plastyczne, oparte na tekstach literackich. Młodsze dzieci uczestniczyły w zajęciach, zatytułowanych „Lew nie taki straszny”, zainicjowanych na podstawie wiersza Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”. Po wysłuchaniu utworu uczestnicy warsztatów wykonali znakomitą podobiznę lwa z tektury. Z kolei biorąca udział w zajęciach młodzież poznała nową artystyczną technikę graficzną, a mianowicie: monotypię i monotypię linearną. Przy jej pomocy wykonała piękne ilustracje zwierząt.
Jako pracownik Biblioteki Publicznej w Pyzówce pragnę wyrazić serdeczne podziękowania Pani Marii Mrożek za profesjonalne poprowadzenie warsztatów, a także za przekazaną wiedzę. Natomiast dzieci i młodzież gorąco zachęcam do częstego odwiedzania naszej biblioteki i korzystania z jej zasobów.
Zobacz inne
2025-01-30
Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z/s w Waksmundzie serdecznie zaprasza młodzież i dorosłych, wrażliwych na piękno poezji do wzięcia udziału w III Otwartym Gminnym Konkursie Poetyckim "Poezją Zauroczeni"
2025-01-27
Nasza Filia w Harklowej znalazła się gronie 25 bibliotek z terenów wiejskich całej Polski. Przystępując do konkursu, biblioteka miała na uwadze cele przyświecające także Fundacji PVE Dobra Energia, takie jak: wzmacnianie więzi społeczności lokalnej, podnoszenie wśród dzieci i młodzieży poziomu wiedzy dotyczącej troski o środowisko naturalne, ekologii, odnawialnych źródeł energii (OZE), zmian klimatycznych, jak również rozwijanie ich zainteresowań naukami przyrodniczymi.
2025-01-20
W Nowym Roku 2025 Dyskusyjny Klub Książki ,,Literackie kawki", działający przy naszej Filii w Ostrowsku, rozpoczął swoje spotkania od analizy książki Elizabeth Macneal ,,Fabryka lalek". Jest to utwór, będący połączeniem romansu i thrillera z kunsztownie oddanymi realiami wiktoriańskiego Londynu. Autorka realistycznie opisuje biedę, mizerność bytowania, brutalność losu poszczególnych jednostek (w tym dzieci i zwierząt), niebezpieczeństwo i odpychający smród.