Katalog on-line

Katalog on-line

Wolne Lektury

FunEnglish.pl

KiDN

PRCz

„Inwestycję zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”
Data zakończenia zadania 28.02.2017r.

 
Dofinansowanie zadań w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek"
mkwc-logo.png
Liczba odsłon:1,923,574 Liczba wejść:115,882
stat4u

Napisz do nas

Pamiętam szkolne popołudnia
Spędzone w parku na zbutwiałej
Od wilgoci ławce
Warkocz Małgorzaty w kolorze siana
Głaskany palcem wskazującym
I jej zęby wgryzające się w miąższ
Soczystego jabłka….
/Anna Jolanta Łagoda Casandri/

W ramach XXVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie wraz z Zespołem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie pod patronatem Wójta Gminy Nowy Targ zorganizowała spotkanie autorskie i koncert słowno-muzyczny. Gośćmi spotkania byli mistrzowie pióra :

Anna Jolanta Łagoda Casandri tłumacz i poetka z Rzymu,
Antonella Rizzo poetka z Rzymu,
Wladimir Stockman – autor piosenek literackich,
Artur Grabowski – poeta, grafik,
Andrzej Grabowski- literat, organizator Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka już od ponad 26 lat jest wydarzeniem w życiu literackim Polski. Ma charakter międzynarodowy, obejmujący teren Małopolski, Podkarpacia, po raz kolejny również teren dawnej Rzeczypospolitej na Ukrainie. Organizatorem tej imprezy literackiej jest Andrzej Grabowski - poeta, prozaik, Kawaler Orderu Uśmiechu, autor książek dla dzieci i młodzieży. XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka rozpoczęła się 27 września w Pałacu Potockich we Lwowie i zakończyła się 8 października Koncertem Finałowym w Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i pożegnaniem 9 października 2016 r.
W dniu 7 października w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie zebrana młodzież wraz z nauczycielami i gośćmi uczestniczyła w pięknym święcie słowa, słuchając w wielkim skupieniu i ciszy utworów poetyckich czytanych czy też śpiewanych przez autorów polskich i zagranicznych.
Jak mówi Andrzej Grabowski „Prawdziwy poeta dzieli się wierszem. Chce być czytany, rozumiany, akceptowany. Bo jego misją jest tworzenia dobra i piękna”. Poezja” daje nadzieję, służy dobru i pięknu, szuka odpowiedzi na pytania, na jakie odpowiedzi nie ma”.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież gimnazjalna z Waksmundu i Ludźmierza, Nauczyciele, Pan Jan Smarduch wójt Gminy Nowy Targ oraz Milena Pilarska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.